Selanik Kavala
Porto Lagos Vistonida Gölü
Edessa Şelaleri Mübadele Tren İstasyonu

 

Yolcu Alış Noktaları

21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı,

21.30 Mecidiyeköy Migros Önü(Eski Alisamiyen Stadı Karşısı)

22.00 Bakırköy Ömür Plaza

22.30 de Avcılar Pelican Mall AVM Önü

22.45 Beylikdüzü Tüyap Mc Donald’s Önü

23.00 Silivri Metro Tesislerin’den Karşılayarak Seyahatimize Başlıyoruz.

 

Notlar

Pasaportunda Kıbrıs Kaşesi Bulunan Misafirlerimiz Yunanistan’a giriş yapamazlar.

Yolculuk Esnasında Yolcunun Aşı Kartını Yanında Bulundurması Zorunludur.

Yunanistan Seyahati Öncesi Plf Formu (Yunanistan’a Karayolu ile yapılacak girişlerde uygulana kota için izin belgesi) İçin Gerekli Bilgiler ;

Karayolu ile yapılan seyahatlerde Yunanistan tarafından uygulanan kota sebebi ile hareket tarihinden 8 gün önce açılan kota ekranı üzerinden seyahat edecek yolcular için izin onayı alınması gerekmektedir.İzin onayı için gerekli hususlar şu şekildededir;

  • Yolcunun acenteye kayıt işlemi tamamlanarak  Otel Rezervasyon ve /Veya Voucher oluşturulması
  • Yolcunun aşı kartına sahip olması ve minimum iki aşısının tamamlanmış olması ( Kabul edilen Aşılar Pfizer BioNtech/Sinovac/Astra Zeneca&Oxford/Moderna/Johnson&Johnson/Novavax)
  • Aşı kartı olmayan Yolcular için  Seyahat tarihinden önce son 72 saat içerisinde yapılmış Pcr Testi
  • Plf Formu için Açık Adres, Posta Kodu Pasaport no .
  • Plf formu doldurulması sonrası Qr Kod ile mail adresinize seyahat için izin verilip verilmediğini belirten bir mail ulaşacaktır.
  • Plf formunu kendi doldurmak isteyen misafirlerimiz   www.travel.gov.gr üzerinden başvurularını yapabilirler.İzin takibi ve onayı kendi sorumluluklarındadır.

 

Dahil Olanlar
Gidiş – Dönüş Ulaşım Rehberlik Hizmeti
Zorunlu Seyahat Sigortası Çevre Gezileri
Otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama

 

Hariç Olanlar
Extra ve Program dışı geziler, kişisel harcamalar.
İsteğe Bağlı Extra taverna turu kişi başı 40 €
Dileyen misafirlerimiz için extra Edessa Şelaleleri Ve Mübadele Tren istasyonu turu. Misafirlerimiz rehberimize 15 € ödeyerek bu turumuza katılabilirler . ( Minimum 20 katılımcı ile gerçekleştirilir) *Yurt dışı çıkış vergisi 50 TL ( tur hareketinden önce bankaya yatırılması tavsiye edilir)

Schengen vize ve hizmet bedeli 140 € dur.

 

1

1. Gün Kipi – Kavala –Selanik-Edessa Şelaleleri & Mübadele Tren İstasyonu

Türk(İpsala) Ve Yunan ( Kipi) Sınır kapılarındaki pasaport ve gümrük işlemlerin sonrası Dedeağaç,Gümülcine otoyolu takip edilerek Kavala’ya yolculuk,sabah saatlerinde dinlenme tesisinde kahvaltı molası (extra). Kahvaltı sonrası Selanik’e hareket. 2-3 saatlik zevkli bir yolculuk ve rehberimizin anlatımları eşliğinde Selanik’e varış ve şehir turu. Makedonia Trakya & Bakanlık Binası, Ag. Dimitri Kilisesi,Helexpo International fuar alanı, Döner Kule,Liman, Beyaz Kule & Bizans Müzesi, Makedonia Tiyatro Binası, Bedesten, Panagia Calkeon, St. Athanasios, St. Nicholas, St. Harlambos Kiliseleri, Hamza Bey Camii, B.İskender, E. Venezelo, P. Konstantin Heykelleri, Vardar, Makedonia, Şadırvan, Aristoteles, Elefterios Meydanları panaromik olarak görülecektir.Şehir turu sonrası Atatürk’ün evi ziyareti ve otelimize yerleşme.Akşam dileyen misafirlerimiz extra olarak taverna turuna katılabilirler.(Selanik Şehir turu sonrası dileyen misafirlerimiz Edessa Şelaleleri Ve Mübadele Tren istasyonu turumuza extra kişi başı 15 € ödeyerek katılabilirler Minimum 20 Katılımcı ile gerçekleştirilir).

Sabah Kahvaltısı: Yol güzergahında dinlenme tesisinde alınacaktır. (Ekstra)
Öğle Yemeği: Ekstra olarak alınıcaktır
Akşam Yemeği: Bölgede sunulan yöresel menüleri tavsiye ederiz. (Ekstra)
Konaklama: Assambly-Alexandros vb. / ABC-Virginia vb. Otellerde OK Konaklama.

1

2. Gün Kipi – Selanik-Kavala-Porto Lagos & Vistonida Gölü

Sabah Kahvaltı sonrası Kavala’ya hareket, iki saatlik yolculuk sonrası Kavala’ya varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Mehmet Ali Paşa’nın İmarethanesi, heykeli ve evinin anlatımı, resim çekim molası, Pargalı İbrahim Paşa tarafından yapılan dört köşe caminin ziyareti, Kanuni Sultan Süleyman zamanında yapılmış su kemerlerinin görülmesi sonrası yemek için serbest zaman veriyoruz.Rehberimizin belirleyeceği saat de hareket ile  İskeçe karayolu üzerinden yolculuk , Şirin bir belde olan Porto Lagos ve Vistonida Gölü&Agios Nikolaos Kilisesinin görülmesi sonrasında  Kipi Ve İpsala sınır kapılarına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Keşan-Tekirdağ-Silivri karayolu takip edilerek  gece İstanbul’a varış , gezimizin sonu ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması.

Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dahil olarak, otelimizde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Ekstra olarak alınıcaktır
Akşam Yemeği: Yol güzergahında dinlenme tesisinde alınacaktır. (Ekstra)
Konaklama: Bu akşam otel konaklaması yoktur.

Yorumlar

Henüz yorum yok.

Yorum Yap

Değerlendirme