GENEL ŞARTLAR
• Euro Panoramic, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
• Ulaşım ve rehber iletişim bilgileri tur hareketinden 24 saat önce iletilecektir. 
• Rehberleriniz gerekli gördüğü takdirde ekstra turların günlerinde ve güzergahlarında değişiklik yapabilirler. Yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde ekstra turlarda fiyat değişikliği olabilir ya da turlar gerçekleştirilmeyebilir.
• Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
• Ekstra tur otobüslerinden tura katılanlar dışındaki yolcular faydalanamaz.
• Programda belirtilen oteller müsaitliğe bağlı olarak aynı kategoride farklı otellerle değiştirilebilir.

 

Dahil Olanlar
Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST) – Basel (BSL) – İstanbul (IST) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri (Tüm Türkiye ve Kıbrıs’tan iç hat bağlantı uçuşları için müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.) Belirtilen kategori otellerde 4 gece kahvaltı dâhil konaklamalar
Havalimanı-otel-havalimanı transferleri Tüm şehirlerarası transferler
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri TÜRSAB zorunlu mesleki sigortası (65 yaş ve üzeri misafirlerimize sürprim uygulanır.)

 

Hariç Olanlar
Extra ve Program dışı geziler, kişisel harcamalar.
Yurt dışı çıkış vergisi 50 TL ( tur hareketinden önce bankaya yatırılması tavsiye edilir).
COVID-19 kapsamlı seyahat sağlık sigortası ve hizmet bedeli 180 € dur.

Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

 

1

1. Gün

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile buluşma. Türk havayollarının TK 1923 sefer sayılı uçuşu ile 09.10’da Basel’e uçuş. Yerel saat ile 10:10’da varış ve pasaport işlemlerimizi ardından alanda bizleri bekleyen özel otobüsümüzle Strasbourg’a hareket.

Avrupa Birliğinin Brüksel’den sonra en önemli ikinci şehri olan Strasbourg’ta yoğun Alman ve Fransız kültürüne tanıklık edeceğiz. Yapacağımız panoramik şehir turunda Kleber Meydanı, Avrupa Parlamentosu, Avrupa Konseyi, İnsan Hakları Mahkemesi, Rohan Sarayı, Alsaz Müzesi ve ardından Strasbourg Notre Dame Katedralini görüyoruz. Gotik mimarinin en güzel eserlerinden biri olarak kabul edilen bu Katolik Katedralinin yapımına 1015 yılında başlanıp 1439’da tamamlanmıştır. Günümüzde dünyanın en yüksek altıncı kilisesidir. Tur sonrası otelimize hareket ve konaklama otelinizde

2

2. Gün

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Nancy & Lorraine Bölgesi & Metz turuna katılabilirler.

Lorraine bölgesinin asil şehirlerinden biri olan Nancy’e doğru yola çıkıyoruz. 17.yüzyılın ortalarına kadar Nancy’de bugün için eski ve yeni şehir olarak adlandırılan bölgelerin arasında geniş düz bir arazi bulunmaktaydı. Lorraine Dükü Stanislas Leszczynski, bu arazi üzerine uygun bir yere görkemli bir meydan yapılması için mimar Emmanuel Here’yi görevlendirdi ve meydanın tam ortasında Stanislas’ın da bir heykeli yapıldı. Bu tarihi meydanın etrafındaki tüm yapılar UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne alınmıştır.Şehir turumuzda bu meydanda bulunan Belediye Binası, Opera Binası, Güzel Sanatlar Müzesi, ayrıca yine UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Alliance Meydanı, Carriere Meydanı, Sebastian Kilisesi, Pepiniere Parkı ve Dükün Sarayı göreceğimiz yerler arasında. Buradaki gezimizin bitiminde Fransa’nın kuzeyinde Lorraine bölgesinin başkenti olan Metz’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Yol boyunca muhteşem manzaralar bize eşlik edecek. Metz Moselle ve Seille Nehirlerinin birleştiği yerde kurulu, 1300 yıllık tarihe sahip Roma İmparatorluğu döneminde isyancı Galyalılar’ın yaşadığı önemli şehirlerden biridir. Metz şehir turumuzda, eski şehir merkezinde St.Louis Meydanı ve Sarayı, St.Maximim Kilisesi ve Metz’in en önemli yapılarından olan ve muazzam virayları ile ünlü St. Etienne Katedrali’ni göreceğiz. Turumuzun bitiminde Strasbourg’a geri dönüyoruz. Geceleme otelinizde.
Nancy & Lorraine Bölgesi & Metz Turu: 80 Euro

3

3. Gün

Sabah kahvaltısının ardından Colmar’a hareket. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz Freiburg im Breisgau turuna katılabilirler.

Kara ormanın giriş kapısı olan ve 3 ülke üçgeninde bulunan Almanyanın ekoloji başkenti, 2010 yılından bu yana sadece düşük karbon seviyesine sahip araçların girebildiği, ulaşımın çoğunlukla tramvay ve bisiklet ile sağlandığı mutlu insanların kendi Freiburg‘da gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda, şehrin tarih boyunca himayesine girdiği Almanya, Fransa, Avusturya, İspanya ve İsveç tarihi ve mimari kültürlerinin izlerini görmek mümkün. Ayrıca Freiburg’un simgesi olan Freiburg Katedrali, Freiburg ‘a özgü ufak su kanallarıyla şirin sokaklar (dikkat! bu kanallara düşen inanışa göre evlenip bu şehirde kalırmış), şehrin Orta Çağ’dan kalma kapısı Martin’s Tor ve belediye meydanı görülecek yerler arasındadır. Freiburg turu ardından kısa bir yolculuk sonrası Alsace bölgesi şarap başkenti olan Colmar’a varış ve bu şirin şehri tanımak için keyifli bir şehir turu yapıyoruz. Unterlinden müze meydanı, kafalar evi, St Martin katedrali, Bartholdi’nin doğduğu ev bir tabloyu andıran kanal kenarına dizilmiş rengârenk evleri ile Le Petit Venise (Küçük Venedik) göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize yerleşme. Geceleme otelinizde.
Freiburg im Breisgau Turu: 30 Euro

4

4. Gün

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Koenigsbourg Şatosu & Ribeauville & Riquewihr & Eguisheim turuna katılabilirler.

Bu günkü turumuzda Alsace bölgesinin muhteşem manzaraları eşliğinde ünlü şarap yolunu keşfe çıkacağız. İlk durağımız Kuzey Fransa’nın en önemli eserlerinden biri olan Haut Koenigsbourg Şatosu olacak. 700 metre yükseklikte bir tepeye konuşlanmış olan Şato 12. yüzyılda Hohenstaufen ailesi tarafından inşa ettirilen Şato, 15.yüzyılda Hasbourg ailesine geçmiş.1633’te terk edilen şato 1899’da Selestat şehri tarafından Alman İmparator Willhhelm II von Hohenzollern’e hediye edildikten sonra mimar Bodo Ebhardt tarafından restore edilmiş. Fransa’da turistler tarafından en çok ziyaret edilen şatolardan biridir. Şato ziyaretimizin ardından şarap yolu en güzellerinden biri olan Ribeauville’yi ziyaret ediyor ve burada bölgenin meşhur şaraplarından tatma imkanına sahip oluyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından, bir sonraki durağımız ise 180 kilometrelik şarap yolunun en önemli kasabalarından biri olan Riquewihr. Bu köy “Şarap bağlarının incisi” olarak kabul edilir.Tipik Alsace bölgesi evleri, surları ve şarap mahzenleri ile ilk günkü ihtaşımını halen korumakta olan Riquewihr köyünü keşfediyor ve Colmar yolu üzerinde bulunan Fransa’nın en güzel çiçeklendirilen köyü ünvanına sahip Eguısheım’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Yarı ahşap evleri, dolambaçlı sokakları ve çeşmeleri ile bu güzel köyü keşfettikten sonra Colmar’a geri dönüyoruz. Geceleme otelinizde.
Koenigsbourg Şatosu & Ribeauville & Riquewihr & Eguisheim Turu: 70 Euro

5

5. Gün

Sabah kahvaltısının ardından Basel Havalimanına hareket ve Türk Hava Yolları’nın TK 1924 sefer sayılı uçuşu ile saat 11:05’de İstanbul’a hareket. Saat 16:05’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Başka bir Euro Panoramic organizasyonunda görüşmek üzere.

Yorumlar

Henüz yorum yok.

Yorum Yap

Değerlendirme