7 Gece 9 Gün 5 Şehir Casa Particular Evlerde Konaklama
Türk Hava Yolları Kalitesiyle Ekstra Turlar Yok

 

TARİHLER

 

6 ARALIK 2021 9 GÜN

13 ARALIK 2021  9 GÜN

21 ARALIK 2021 9 GÜN

22 OCAK 2022   9 GÜN

Gezilecek ve Görülecek Yerler

1-Havana            6-Vinelas Vadisi

2-Trindad           7-Pınar Del Rio

3-Santa Clara     8-Ingenios Vadisi

4-Cienfuegos

5-Jagua Kalesi

Dahil Olanlar
TÜRK HAVA YOLLARI ile İstanbul-Havana & Havana-İstanbul uçak bileti Programda belirtilen tüm turlar ve tüm transferler
Pınar del Rio, Puro Atölyeleri, Vinales Vadisi, Che Müzesi gezilerikatılımcılara hediyemiz Uçak içi yemekler ve ikramlar
7 Gece Casa Particular Evlerde Konaklama Programda belirtilen tüm yemekler
Havana Havalimanı transferleri Türkçe Rehberlik Hizmeti
Seyahat Sigortası

 

Hariç Olanlar
Küba Vize Ücreti (50 EURO) Not: Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
Programda belirtilmeyen yemekler
Seyahat Güvence Paketi

Yurt dışı çıkış pulu (50TL)

 

1

1. Gün

İstanbul havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminalinde Euro Panoramic standında buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra saat 02:10’da Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Havana’ya yolculuğumuz başlıyor. Küba yerel saati ile sabah 07:50’de HAVANA havalimanına ulaşıyoruz. Havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile turumuza başlıyoruz.
HAVANA -PINAR DEL RIO- VINALES VADISI
Rehberimiz ile birlikte yola çıkıyoruz, Küba doğu istikametine doğru yola çıkacağız. İstikametimiz PINAR DEL RIO olacak. Bu turumuzda önce tütün tarlalarını gezerek nasıl yetiştirildiği hakkında bilgiler alacağız. Sonrada Pinar del Rio’daki Puro Fabrikası’na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restoranda yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria’da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Geceleme için HAVANA’ya döneceğiz.
Geceleme Havana’da Casa Particular evlerde.

2

2. Gün

Sabah casa particular evlerimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam edeceğiz. İstikametimiz CIENFUEGOS kenti olacaktır. Şehre varışımızı takiben, ziyaretlerimiz olacak.
Bugün ilk olarak UNESCO dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS kentini, meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. Cienfuegos tarihi merkezi, Valle Sarayı, Jose Marti Parkı, Prado Promenade, Tom Terry Tiyatrosu. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacak. Bugün gezimizin devamında ziyaret noktamız JAGUA köyü içindeki tarihi JAGUA KALESİ olacaktır. Körfez girişinde kolonyal dönemde inşa edilen bu kaleyi ziyarete gideceğiz. Manzarası gerçekten görmeye değer. Bu mekandan ziyaretimizi tamamlayarak ayrılacağız. JAGUA KALESİ ziyaretinden sonra TRINIDAD şehrine doğru yolumuza devam edeceğiz.
Akşam saatlerinde TRINIDAD’a ulaşıyoruz.Trinidad’a varışımızı takiben kent merkezinde CASA PARTICULAR evlerimize yerleşiyoruz. Geceleme Trinidad’da yapılacaktır.

[/timeline]
3

3. Gün

Bu sabah kahvaltımızın ardından çevre turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisine doğru yola çıkacağız. Şehrin 15km dışında yer alan bu bölgeye gideceğiz. Valley de los Ingenios veya Şeker Değirmenleri Vadisi adı ile de bilinen Valle de los Ingenios, Küba’nın, Trinidad şehrinin yaklaşık 12 kilometre dışında birbirine bağlı üç vadi dizisidir. Üç vadi, San Luis, Santa Rosa ve Meyer, 18. yüzyılın sonlarından 19. yüzyılın sonuna kadar şeker üretimi için bir merkez idi. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra,
Bir başka doğa parkına ziyarete gideceğiz , Parque Natural El Cubano Milli park
Ziyareti yapacağız. Ormanlık alanda yer alan doğa harikası bir Park bizleri bekliyor.
ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır. Bugün bu parkın içinde Doğa severler için
3km orman içi yürüyüş ile gidilen Salto de Javira ( ŞELALE ) vardır. Şelale yakınlarında küçük göletler var, bu yörede Yüzmek isteyen misafirlerimiz hazırlık yapmış olmalıdır. Ziyaretlerimizin sonunda yeniden TRİNİDAD’a dönüyoruz.
Geceleme Trinidad’da yapılacaktır.

[/timeline]

4

4. Gün

Trininand gezimize devam edeceğiz. Trinidad şehir merkezi turumuzu yapacağız. Küba’da kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehir turumuzda ve Trinidad Şehri gezisi esnasında; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Barda müzik ziyafeti molamız olacak. Tabi ki bu kokteyllerden tadacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz. Plaza Mayor meydanını göreceğiz, turumuzun sonunda arzu eden misafirlerimiz sahil kıyısına gitmek isterlerse rehberimiz eşliğinde ekonomik ulaşım seçeneklerinden faydalanarak Trinidad Plajlarına giderek yüzme keyfi yapabilirler. Geceleme Trinidad’da olacaktır

[/timeline]

5

5. Gün

Sabah kahvaltısı sonrası saat 07:30 da Santa Clara ‘ya Yolculuğumuz başlıyor. Merkezi Küba’nın başkentine hareket.. Plaza Ernesto Che Guevara , CHE müzesi ziyaretimizi yapacağız. Burası, her gün yüzlerce kişinin ziyarete geldiği yerdir. Yine Santa Clara merkezde yer alan eski tren rayları ve zırhlı tren anıtını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz sonrası yerel bir restoranda alınacaktır.
Daha sonra Havana‘ya yöneliyoruz. Akşam saatlerinde günün sonunda KÜBA’nın BAŞKENTİ HAVANA ‘ya ulaşacağız. Varışımızı takiben HAVANA’da CASA PARTICULAR evlerimize yerleşeceğiz. Akşam saatlerinde serbest saatlerde şehri keşfe çıkabilirsiniz. GECELEME HAVANA’da.

[/timeline]

6

6. Gün

Sabah kahvaltıdan sonra çevre gezilerimize devam edeceğiz. Havana panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Plaza de Armas Meydanı, San Francisco Meydanı, Vedado ve Miramar Bölgeleri göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ün büstünün bulunduğu parkı ziyaret edeceğiz. Panoramik gezimizin ardından ÖĞLE YEMEĞİ molası vererek turumuzu tamamlayacağız. Turumuzun sonunda Havana Merkezde sizlere serbest zaman veriyoruz. Fotoğraf çekimleri ve küçük alışverişlere devam edebilirsiniz. Geceleme Havana ‘da.

[/timeline]

7

7. Gün

Bugün KÜBA‘DA son günümüz. Bugün için serbest günümüz olacaktır. Kent merkezinde gezintilerinize devam edebilirsiniz. Küba en güvenli Turizm Bölgeleri arasında yukarılarda yer almaktadır. Geceleme Havana‘da.

[/timeline]

8

8. Gün

Bu sabah çok erken saatlerde Havana ‘daki konakladığımız evlerden ayrılıyoruz, rehberimiz ile birlikte havalimanına geçiyoruz. Uçuş saatimiz saat 09:15. Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.


9

9. Gün

  1. GÜN / İSTANBUL – Varış Varış saatimiz : 10:10

Yorumlar

Henüz yorum yok.

Yorum Yap

Değerlendirme