Serpme Kahvaltı Dahil Ormanya Tabiat Parkı Hobit Evleri
İstanbul’a en yakın kayak merkez Cam Teras

 

Araç Kalkış Noktaları

06:00 – İncirli Metrobüs (Dilek Pastanesi Önü)
06:20 – Mecidiyeköy Meydan (Mado-Simit Sarayı)
06:50 – Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
07.00 – Bostancı Köprüsü Altı (Ankara istikameti)
07:10 – Kartal Köprüsü Otobüs Durakları (Ankara istikameti)
07.20 – Pendik Köprüsü Altı (Ankara istikameti)
07:30 – Çayırova Mc Donald’s
07:40 — Gebze Center
08:20 — İzmit Halkevi Durağı
Dahil Olanlar
Gidiş – Dönüş Ulaşım Rehberlik Hizmeti
Serpme Kahvaltı Dahil Milli Park Giriş Ücreti
Seyahat Sigortası Araç İçi İkramlar

 

Hariç Olanlar
Kişisel Harcamalar
Öğle Yemeği
Kayak Takımı ve Ekipmanları

Ski-Pass Ücreti

 

1

1. Gün

Misafirlerimizi önceden belirtilen kalkış noktalarından alarak Günübirlik Maşukiye Ormanya Kartepe Cam Teras Turumuza başlıyoruz. Bölgenin eşsiz temiz havası ve huzuru eşliğinde serpme kahvaltımızı yaptıktan sonra 2 saatlik yolculuğumuzun ardından at çiftliğimize uğrayıp doğa içerisinde at turumuzu yapmaya gidiyoruz. (hava koşullarına göre değişiklik gösterebilir.) At çiftliği gezimizin ardından ikinci rotamız olan Maşukiye’ye hareket ediyoruz
Maşukiye’ye ulaştığımızda vereceğimiz serbest zaman zarfında misafirlerimiz isterse cafelerde zaman geçirebilir isterlerse de doğanın güzelliğiyle beraber yürüyüş yapabilirler. Görsel harikaların içinde, bol oksijenli ormanlarda, harika çiçek kokuları eşliğinde yapacağınız yürüyüşlerle daha zinde olacağınız kesin. Şehrin izbe havasından birazda olsa uzaklaşıp Maşukiye’de geçireceğiniz zamanlar yaşamınızda değişik tatlar bırakacak. Dileyen misafirlerimiz de Maşukiye’de doğa içerisinde gezi, atv safari, zipline veya utv turu gibi aktivitelere katılabilirler. (Tüm bu aktiviteler ekstra ücretlidir.) UTV veya ATV kullanımı ve güvenlik hakkında 10-15 dakikalık bilgi veriliyor. Bu kısa ve önemli bilgilerin ardından ilk grubumuz rehber önderliğinde safariye başlıyor. Safari yaklaşık 45dk sürmektedir. Bu gezimiz boyunca orman içerisinde kayın ağaçlarının arasında patika yollarda zorlu bir yolculuk yapacağız. Patikalarda, derelerde, sulardan geçerek Samanlı Dağı’nın hoş manzaralarını resimlemek için kısa molalar veriyoruz. Gereken koşulları sağlayan tüm misafirlerimiz ekstra aktivitelerden yararlanabilirler.
Maşukiye gezimizin ardından Kartepe yolu üzerinde olan Ayrı Gezegen Cam Teras’a doğru yolculuğumuz başlıyor.
Ayrı Gezegen Cam Teras Marmara Bölgesinde ilk ve tek cam teras oldu. Bu cam terastan sapanca gölünü ve eşsiz dağ manzarasını izleyebilirsiniz. Ayrı Gezegen Cam seyir terası 460 m2 lik bir alan içerisinde 100 m2 olarak yapılmış ve 185 metre yüksekliğe sahip.
Cam Teras gezimiz bitirdikten sonra Marmara Bölgesinin en yüksek 3. Dağı olan Kartepe’ye doğru yola çıkıyoruz.
Kartepe’de dileyen misafirlerimiz istedikleri kadar kayak yapmanın tadını çıkarabilir, dileyenler ise serbest zamanını telesiyeje veya kar bisikletine binerek zaman geçirebilir. Öğle yemeğimizi kartepe de alıcak olup sucuk ekmek + meşrubat öğle yemeği menümüzdür.(ekstra)
Kartepe gezimizi bitirdikten sonra son durağımız olan Ormanya’ya doğru yola çıkıyoruz.
10 yılı aşan araştırma ve planlama süreci sonunda ortaya çıkarılan ORMANYA Doğal Yaşam Parkı projesine 2014 yılında başlanmıştır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı sorumluluğunda ve koordinasyonunda gerçekleştirilen ve doğal çevresiyle birlikte 4 bin dönümlük alana yayılan ORMANYA Doğal Yaşam Parkı Dünya’nın üçüncü, Avrupa’nın en büyük doğal yaşam alanı olma özelliğine sahiptir. Bitki ve hayvanların doğal koşullarına en yakın ortamda yaşamaları için tüm ihtiyaçların yerine getirildiği ORMANYA Doğal Yaşam Parkı’nda ziyaretçiler için de tüm detaylar titizlikle düşünülmüştür. Her yönüyle dünya ölçeklerinde bir proje olan ORMANYA; doğal yaşamın korunması ve turistik amaçlı kullanımın bir araya getirildiği özgün bir model ortaya koymaktadır.
Tüm bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda ORMANYA, Türkiye’nin en önemli doğa turizm destinasyonu olma potansiyeline sahiptir. Gezimizi bittikten sonra araçlarımızda toplanıp İstanbul yolcuğuna başlıyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yok.

Yorum Yap

Değerlendirme