Göreme Ihlara Vadisi
Ürgüp Avanos
Güvercinlik Dervent Vadisi

Kapadokya turları fiyatları her bütçeye hitap etmesiyle ön plana çıkıyor. Geçmiş zamanların Katpatuka’sı, günümüzün Güzel atlar diyarı” Kapadokya’sında; irili ufaklı vadiler, kiliseler, yeraltı şehirleri ve daha birçok gezi noktası keşfetmeniz için sizleri bekliyor.

GÜZEL ATLAR DİYARI KAPADOYAYA YOLCULUĞUMUZ BAŞLIYOR SEN DE HAYALLERİNİ ERTELEME BİZİMLE KAPADOKYAYI ZİYARET ET

 

Cuma Akşamı Kalkışlı

21:00 Bakırköy İncirli  (Dilek Pastanesi Önü)

21:30 Mecidiyeköy İETT durakları Mado önü

22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi İspark Otoparkı

22:10 Bostancı Köprüsü

22:20 Kartal Köprüsü

22:30 Pendik Köprüsü

22:45 Çayırova McDonald’s önü

23:10 İzmit Halk Evi Durağı

Dahil Olanlar
Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü 1 Sabah kahvaltısı ve 1 Akşam Yemeği
Lüks Araçlar İle Ulaşım Çevre Gezileri
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri Zorunlu Seyahat Sigortası
Rehberlik Hizmeti

 

Hariç Olanlar
Otelde yapılan özel harcamalar
Tüm yemeklerde alınan içecekler
Öğle yemekleri
Ekstra belirtilen tüm tur ve etkinlikler ( Balon, Türk gecesi, Atv Safari vs)
Müze ve ören yeri girişleri

 

1

1. Gün

Siz değerli misafirlerimizi belirttiğiniz duraklardan alıp Güzel Atlar Diyarı Kapadokya’ya doğru gece yolculuğumuz başlıyor.
2

2. Gün

Siz değerli misafirlerimizle Güzel Atlar Diyarı olarak bilinen tarihin iç içe geçtiği Kapadokya bölgesine yolculuğumuz başlıyor. Yolculuğumuz süresince vereceğimiz molaları hesaplayarak sabah günün doğuşunu izlemek üzere tuz gölüne geliyoruz. Tuz gölünde ortalama yarım saat 45 dakika tuz gölünün eşsiz gün doğumu ve manzarasın da eşsiz fotoğraf kareleri yakalamak için mola veriyoruz.

Tuz gölünün harika manzarasından ayrıldıktan sonra Kapadokya bölgesine ulaşıyoruz. Tesiste vereceğimiz kahvaltının ardından (ekstra) melendiz çayının harikalarıyla bizleri karşılayan Ihlara Vadisiyle gezimize başlıyoruz vadi içindeki gezimizde harika fotoğrafların çıkacağı yerleri gördükten sonra bizans döneminden kalma kiliseleri ve güvercinlikleri göreceğiz. Sonrasında aracımızla ülkemizdeki krater göllerine örnek olan Narlıgölü görüyoruz. Fotoğraf molamızdan sonra kısa bir yolculukla Hititler döneminden itibaren Kapadokya bölgesinde kullanılmaya başlanan, Kapadokya bölgesinde yaşayan halkların saklanmak için inşaa ettikleri, yer yer 100 mt derinliğine kadar ulaşan Yer altı şehir gezilerimizi çok beğeneceksiniz.  (Derinkuyu, Kaymaklı, Özkonak müsait olanlardan bir tanesi gezilecek)

Yer altı şehri gezimiz sonrasında yemeğimizi alacağımız restorana ulaşıyoruz.(ekstra) Yemek yiyeceğimiz restoran Kapadokya bölgesinin en köklü ve en kaliteli restoranlarından birisidir. Yemekten sonra Avanos ilçesinden geçerken Kızılmakı göreceğiz ardından Kızılırmak’tan çıkarılan kırmızı topraklarla yapılan çanak çömleklerin hem eski yöntemlerle yapımını izleyeceğimiz hem de satışı olan çömlek atölyesine gidiyoruz. Çömlek atölyesini de ziyaret ettikten sonra Erciyes ve Hasan dağlarının milyonlarca yıl boyunca biriktirdiği tüflerin,doğal etkenlerle oyularak oluşturduğu ve insanların tarih boyunca yaşam alanı olarak kullandıkları Peribacalarının en özel örneklerini göreceğimiz Dervent vadisi ve Paşabağ gezilerimiz olacak. Devrent vadisi Paşabağ gezilerimizin ardından ülkemizde en çok ziyaret edilen yerlerden birisi olan Göreme Açık Hava Müzesini ziyaret ediyoruz. Vadi içinde kayalar oyularak oluşmuş ve Hristiyanlığın ilk dönemlerinden beri kullanılmış kiliseler sanat tarihine adını yazdırmış durumda. Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Açık Hava Müzesindeki gezimiz sizleri çok etkileyecek. Sonrasında turasan şarap mahzenine gidiyoruz. Doğal kayanın içinde oyulmuş kavlarda bekletilerek yapılan şaraplar hakkında bilgi alıp isteyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Ardından hemen yanında bulunan asmalı konağa ziyaretimiz gerçekleşiyor ve sonrasında konaklayacağımız otele gidiyoruz ve bugün ki programımızı sonlandırıyoruz. Dileyen misafirlerimizle akşam yemeğinden sonra bölgenin en önemli etkinliklerinden olan Türk gecesine katılacağız. (ekstra)

Diğer Detaylar

KAHVALTI: Sabah tesiste kahvaltı serbest olarak alınıyor. (ekstra)

ÖĞLE YEMEĞİ:  RESTORANDA menü şeklinde alınıyor.(ekstra)

AKŞAM YEMEĞİ: Otelde açık büfe veya set menü şeklinde alınıyor

Tur ücretine dahil.

3

3. Gün

Dileyenler sabah kahvaltıdan önce Kapadokya’nın olmazsa olmazı balona binebilir veya balon seyir turuna ve Atv turuna katılabilir.(Ekstra)

Rehberimiz sizi bilgilendirecektir.

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından otelden ayrılıyoruz. Kapadokya bölgesinin çok değerli ONYX taş müzesine gidiyor taşların yapımını ve satışını görüyoruz. Daha sonra Çavuşin ören yerini görüyoruz. Ardından kısa bir yolculuk yapıp Kapadokya bölgesinin meşhur üç güzeller peri bacalarını görüyoruz. Kapadokya ile ilgili hemen hemen tüm görsellerde karşımıza çıkan Üç güzeller Peribacalarının görüntüsü sizleri büyüleyecek. Fotoğraf molamızdan sonra Kapadokya bölgesinin en yüksek noktası olan ve zamanında savunma amaçlı bir kale olarak kullanılan Uçhisar Kalesi’nin olduğu Uçhisar bölgesine gidiyoruz. Burada ki gezimizde vadi örneklerinin en güzel örneklerini göreceğiz. Aynı zamanda kayaların içine oyularak yapılmış ve tarih boyunca gübre ihtiyacı için kullanılmış Güvercinlikleri de görme şansımız olacak. Yine burada bölgeye özgü kabak çekirdeği ve diğer yöresel doğal ürünlerin satıldığı bir tesise uğruyoruz. Hem tadım hem alış-veriş yapabilirsiniz. Bir sonraki gezi noktamız Panorama Tepesi olacak. Kapadokya’nın birçok güzelliğini bir arada göreceğimiz bu noktada kahvelerimizi yudumlarken manzaranın keyfini çıkarıyoruz. Daha sonra öğle yemeğimizi yiyeceğimiz restorana gidiyor ve muhteşem testi kebabının tadına bakıyoruz.(Ekstra) Öğle yemeğimizin ardından Hacı Bektaş türbesini ziyarete gidiyoruz. Hacı Bektaş Veli’nin harcını kardığı Alevi-Bektaşi anlayışı, Anadolu’nun yanı sıra Balkanlar, Arnavutluk, Yunanistan, Bulgaristan, Bosna, Kosova, Makedonya, Macaristan’ın Budapeşte şehrinden Azerbaycan’a kadar birçok yerde kabul görmüş ve benimsenmiştir. Burada ki ziyaretimizde müze olarak hizmet veren Aşevi, Meydanevi, Türbe bölümlerini gördükten sonra aracımızla İstanbul yolculuğumuza başlıyoruz.

Bir başka EURO PANORAMC organizasyonlarında görüşmek üzere sizleri aldığımız noktalara bırakıp vedalaşıyoruz.

YEME İÇME BİLGİLERİ

KAHVALTI: Otelde açık büfe şeklinde alınıyor ve tur ücretine dahildir.

ÖĞLE YEMEĞİ: RESTORANDA menü şeklinde alınıyor.(ekstra)

AKŞAM YEMEĞİ: Tesiste serbest şekilde alınıyor.(ekstra)

Yorumlar

Henüz yorum yok.

Yorum Yap

Değerlendirme