Bulgaristan Sırbistan
Macaristan Çekya
Avusturya Almanya
Hollanda Belçika
Fransa İtalya
Vatikan Monaco

 


Hareket günü tur tarihinden bir gün önce saat 17.00’da Forum İstanbul AVM önünde buluşma,bavulları otobüsümüze yerleştirme, yolcularımızın öncesinde belirlenmiş olan koltuklarına yerleşmesi ile başlamakta; saat 21.00’de yola çıkış ile devam etmektedir. 280 km yolculuk sonrası saat 01:00 sularında Kapıkule sınır kapısına varış ile pasaport kontrolleri ve freeshop alışverişleri için yolcularımıza 1 saatlik süre verilmektedir.

 

Dahil Olanlar
Gidiş – Dönüş Ulaşım Rehberlik Hizmeti
14 Gece Otel Konaklaması 14 Gün Sabah Kahvaltısı
Şehir Vergileri Araç İçi İkramlar

 

Hariç Olanlar
Öğle ve Akşam yemekleri
Yurt dışı çıkış vergisi 50 TL ( tur hareketinden önce bankaya yatırılması tavsiye edilir).
Müze ve Ören yerlerine giriş bedelleri 

Schengen vize ve hizmet bedeli 180 € dur.

 

1

1. Gün

Bulgaristan üzerinden yolculuğumuza devam ederek sabah kahvaltı molası. Kahvaltı molası ardından yola devam ediş ve Belgrad’a varış ve otelimize yerleşme. Yerleşmenin ardından şehir turuna başlama. Belgrad şehir turunda gezilecek yerler arasında Aziz Sava Katedrali, Kale Meydan, Damat Ali Paşa Türbesi, Bayraklı Camii, Knez Mihailova Caddesi var. Serbest zaman sonrası buluşma noktasında toplanma, otele dönüş ve konaklama.

2

2. Gün

Sabah kahvaltının ardından grup olarak otelimizden ayrılma ve Budapeşte’ye doğru yola çıkış. Yolculuğun ardından Budapeşte şehir turuna başlama. Tuna nehri ile ikiye bölünen ve birbirinden farklı köprülerle birbirine bağlanmış olan başkentin Buda daha çok tarihi kısmı barındırırken Peşte ise modern kısmıdır. Grup olarak gezilecek yerler arasında Kahramanlar Meydanı, Gallert Tepesi, Elizabeth Köprüsü ve Zincirli Köprü bulunmaktadır. Dileyen katılımcılarımızla, Budapeşte’yi baştan sona Türkçe rehberli tekne turu ile geziyoruz. Serbest zaman ardından buluşma ve Viyana’ya doğru hareket, varış ve konaklama.

3

3. Gün

Sabah kahvaltının ardından şehir turu. Viyana şehir turunda görülecek yerler arasında Viyana Eski Şehir Merkezi, Aziz Stephan Katedrali, Hofburg Sarayı, Schönburnn Sarayı, Belediye Binası, Opera Binası, Milli Kütüphane, Psikanalizin kurucusu Avusturyalı ünlü doktor Sigmund Freud’un müdavimi olduğu Central Cafe ve Veba Anıtı görülecek yerler arasındadır. Sonrasında şehri bireysel keşfetmek ve Avusturya lezzetlerinin tadına bakmak için serbest zaman. Ardından Prag’a doğru hareket, varış ve konaklama.

4

4. Gün

Sabah kahvaltının ardından şehir turu. Prag şehir turunda gezilecek yerler arasında Old Town Meydanı, Prag Kalesi, Karl Köprüsü, Astronomik Saat Kulesi, St.Vitus Katedrali, Wenceslas Meydanı, Powder Tower, Dans Eden Ev gibi şehrin tarihi ve doğal güzellikleri ziyaret edilecektir. Sonrasında tüm konuklarımız için serbest zaman. Serbest zamanda Tuna nehrinde sandal kiralayıp nehir üzerinde gezintiye çıkabilir, Nazım Hikmet’in de sık sık ziyeret ettiği ve yorgunluk attığı Kavarna Slavia Café’de bir şeyler yiyip içebilirsiniz. Serbest zaman ardından buluşma ve Leipzig’e doğru hareket, varış ve konaklama.

5

5. Gün

Sabah kahvaltının ardından Dortmund’a doğru yola çıkış. Dortmund şehir turunda görülecek yerler arasında St. Reinold’s Church, Botanischer Garten Rombergpark ve Dortmund Hayvanat Bahçesi var. Verilecek serbest zaman sonrasında buluşma ve Amsterdam’a doğru yola çıkış, varış ve konaklama.

6

6. Gün

Kahvaltının ardından otelden ayrılış. Amsterdam şehir turunda gezilecek yerler arasında Müzeler Meydanı, Dam Meydanı, Amsterdam Kanalları, Çiçek Pazarı, Amsterdam Centraal, Bit Pazarı grup ile gezilecektir. Sonrasında serbest zamanda rehberlerimizin yönlendirmesiyle isteyen konuklarımız için RedlightDistrict, dileyenler için MadameTussauds Balmumu Müzesi, Van Gogh Müzesi ya da Rijksmuseum ziyareti gerçekleştirilebilir. Serbest zaman sonrası buluşma ve otobüsümüz ile yeni güzergah olan Brugge’ye hareket, varış ve konaklama.

7

7. Gün

Kahvaltının ardından şehir turu. Brugge şehir turunda gezilecek yerler arasında Markt Meydanı, meşhur Brugge kanalları, Belfry çan kulesi var. Serbest zamanın ardından Paris’e doğru hareket, varış ve konaklama.

8

8. Gün

Kahvaltının ardından Paris şehir turumuzda görülecek yerler arasında Şanzelize Caddesi, Zefer Takı, Ressamlar Tepesi, Pantheon, Notre Dame Katedrali, Louvre Müzesi, Aşıklar Köprüsü ( Pont des Arts) bulunmaktadır. Serbest zaman sonrası buluşma ve grupça otele dönüş.

9

9. Gün

Sabah kahvaltının ardından Sacra Cour Bazilikası gezisi. Bazilika çevresinde alışveriş ve serbest zaman. Serbest zaman içerisinde dieyen katılımcılarımızla Louvre Müzesi’ne girilebilir. Dileyen ziyaretçilerimiz bireysel olarak Sen Nehri turlarına katılabilir, Paris sokaklarını keşfedebilirler. Grup olarak veya bireysel yapılan aktiviteler ve ziyaretler sonrasında gün bitmeden yeni rotamız Marsilyaya hareket, varış ve konaklama.

10

10. Gün

Sabah kahvaltının ardından otelden ayrılış ve Marsilya şehir gezisi Vieux Port,,Notre Dame de la Garde, Le Panier (Old Town) Marsilya şehir gezisinin ardından Cannes’a doğru hareket. Cannes şehir turunda görülecek yerler arasında Liman ve Cannes Film Festivali’nin yapıldığı saray var. Sonrasında Nice’e doğru yola çıkış. Nice şehir merkezinde yapılan küçük bir gezintinin ardından yemek yeme, denize girme veya alışveriş için serbest zaman. Serbest zaman ardından Monte Carlo’ya doğru yola çıkış. Kumarhaneler şehri Monte Carlo’da yapılacak panoramik bir gezinin ardından Antibes’e doğru hareket, varış ve konaklama.

11

11. Gün

Kahvaltının ardından Pisa’ya doğru yola çıkış. Pisa’da eğik Pisa kulesi ile fotoğrafçılarımızın da yardımıyla klasik meşhur fotoğraf pozlarınızı yakalayabilmeniz ve Avrupa’daki en uygun fiyatlara hediyelikler alabilmeniz için serbest zaman. Serbest zaman sonrası buluşma ve yola çıkış. 1 saatlik yolculuk sonrası Floransa’ya varış. Şehir turunda gezilecek yerler arasında Piazza del Duomo, Floransa Katedrali, Giotto’nun Çan Kulesi, Aziz Giovanni Vaftizhanesi, Ponte Vecchio, Signoria Meydanı, Vecchio Sarayı bulunmaktadır. Dileyen katılımcılarımız serbest zamanda Piazzale Michelangelo’nun eşsiz manzarasını izlemeye gidebilirler. Gün sonunda Montecatini Terme’ye hareket, varış ve konaklama.

12

12. Gün

Kahvaltının ardından Roma’ya doğru hareket. Roma şehir turunda göreceğimiz yerler arasında Castel Sant Angelo, Kolezyum, Emanuelle 2 Anıtı, Trevi Çeşmesi(Aşk Çeşmesi), Panteon, İspanyol Merdivenleri, Novana Meydanı, Popolo Meydanı bulunmaktadır. Serbest zaman ardından buluşma ve otele yerleşme.

13

13. Gün

Kahvaltının ardından otelden ayrılış. Vatikan gezisi, serbest zaman ve sonrasında Venedik’e doğru yola çıkış. Venedik’e varış, otele yerleşme ve konaklama.

14

14. Gün

Kahvaltıdan sonra otelden çıkış. Venedik şehir turu esnasında görülecek yerler arasında
Dükler Sarayı, San Marco Meydanı, Aziz Mark’ın Çan Kulesi, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü
bulunmaktadır. Sonrasında lezzetli pizzalar, dondurmalar ve ara sokaklarda kayifle
kaybolacağınız alışveriş dükkanları, Vivaldi’nin eserlerinin yankılandığı meşhur San
MarcoMeydanında ruhunuzu dinlemeniz için serbest zaman. Sonrasında belirlenen yerde
buluşup Ljubljana’ya doğru hareket, varış ve konaklama.

15

15. Gün

Kahvaltının ardından otelden ayrılış. Ljubljana şehir turunda gezilecek yerler arasında; Ljubljana şehir meydanı, Ljubljana Kalesi, Ejderha Köprüsü, St. Nicholas Kilisesi var. Serbest zaman ardından Belgrad’a doğru hareket, varış ve konaklama.

16

16. Gün

Kahvaltının ardından otelden ayrılış ve Sofya’ya hareket. Aleksandr Nevski Katedrali gezisi ve kısa bir serbest zaman ardından yola çıkış. Sınırda verilecek freeshop molasının ardından İstanbul’a doğru yola hareket. İstanbul’a varış ve turumuzun sona ermesi.

Yorumlar

Henüz yorum yok.

Yorum Yap

Değerlendirme