Çanakkale Bozcaada
Asos Behramkale Köyü
Ayvalık Cunda

 

Araç Kalkış Noktaları

23.59 – Bakırköy İncirli Alfemo Mobilya Önü

00.30 – Mecidiyeköy Meydan Yapıkredi Bankası Önü

01.00 – Kadıköy Evlendirme Dairesi Yanı

01.15 – Kartal Köprüsü Metro İstasyonu Yanı (E 5 Ankara İstikameti)

01.30 – Çayırova Mc Donald`s Önünden

 

 

Dahil Olanlar
Gidiş – Dönüş Ulaşım Rehberlik Hizmeti
1 Gece Otel Konaklaması 1 Akşam yemeği
1 Sabah Kahvaltısı Çevre Gezileri

 

Bozcaada Feribot Ücreti Çanakkale Feribot Ücreti
Seyahat Sağlık Sigortası Araç İçi İkramlar

 

Hariç Olanlar
Kişisel Harcamalar
Ekstra Aktiviteler
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Öğle Yemekleri

İlk Sabah Kahvaltısı

 

1

1. Gün

Geceye konforlu otobüs yolculuğu başlayıp Çanakkaleye  doğru ilerliyoruz.

2

2. Gün

Gece yolculuğumuzun ardından Çanakkale’ye varıyoruz. Bozcaada’ya gitmek üzere Geyikli feribot iskelesine gidiyoruz. Bozcaada Feribotunu beklerken o sırada sahilde çay-kahve keyfi yapıyoruz. Adaya otobüs geçişi sağlanamadığı için yaya olarak geçiş sağlayacağız. Yüzmek için yanınızda bulundurmanız gereken eşyaları küçük bir el çantası ile aldıktan sonra feribota binerek yarım saat sürecek yolculuğumuzun ardından Bozcaada’ya varıyoruz. Bozcaada’ya yaklaşırken heybetli görüntüsüyle dikkatimizi çeken Bozcaada Kalesi’ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Ardından Bozcaada’nın şirin sokakları arasında yürümeye başlıyoruz. Ada’nın Türk ve Rum mahallelerinde yapacağımız gezilerimizin ardından gün boyu serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zaman sırasında dileyen misafirlerimiz adaya özgü şarapların yapıldığı Talay Şarap Fabrikasını ziyaret edebilir, alışveriş yapabilirler. Dileyen misafirlerimiz ise Rüzgar Güllerine giderek muhteşem fotoğraflar çekip, manzaranın tadını çıkartabilirler. (Ada’ya otobüs geçişi olmadığı için plajlara ve rüzgar güllerine yapılacak minibüs transferleri misafirlerimize aittir.) Rehberimizin belirleyeceği saatte toplanarak feribot ile Ada’dan ayrılıp Geyikli iskelesinde bizi bekleyen otobüsümüze binerek otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 Not: Bozcaada’ya feribot ile geçiş ücreti tur ücretine dahildir. Ayazma plajı koyuna (ekstra) dolmuş ile geçilebilir.

 Sabah Kahvaltısı: Ekstra

 Öğle Yemeği: Ekstra

 Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Fiyata dahildir. Kapalı İçecekler Ekstradır.

 Rota: İstanbul – Çanakkale ( 369 km ) , Çanakkale – Bozcaada Feribot

 Not: Bozcaada’ya feribot ile geçiş ücreti tur ücretine dahildir. Ayazma plajı koyuna (ekstra) dolmuş ile geçilebilir.

  Konaklama: Dört Mevsim Suit Hotel , Grand Anzac Hotel , Anzac Hotel, Zileli Hotel, Figen Hotel

3

3. Gün

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Assos (Behramkale’ye) hareket ediyoruz. Behramkale Köyü’ne vardıktan sonra köyün girişinde aracımızdan inip 238 metre yükseklikte andezit bir kayaç üzerine kurulmuş olan Assos Antik Kenti’nin akropolüne çıkıyoruz. Rehberimizin anlatımı eşliğinde antik dönemin İlk Dor Düzeni ile yapılmış olan Athena Tapınağını görüyoruz. Rehberimizin verecek olduğu serbest zamanda köy içerisinde kentin meşhur fincanda pişen sakızlı Türk kahvesini yudumlayabilir ya da alışveriş yapabilirsiniz.

Assos gezimizi tamamladıktan sonra Ayvalık merkeze hareket ediyoruz. Ayvalık ve Sarımsaklı plajını gezip Daha sonra Cunda Adası gezimize başlıyoruz. Ayvalık’ı Ayvalık yapan en önemli hem evleriyle hem mekanlarıyla ünlü Cunda Adası’nda fotoğraf çekmeye doyamayacaksınız., Taksiyarhis Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Öğlen yemeği (extra) için vereceğimiz molamızda Cunda Adası’nın meşhur lokantalarında Papalina, deniz mahsulleri, mezeleri ve zeytinyağlı ot yemekleri ile ege lezzetlerinin tadına varabilirsiniz. Buradan sonra Şeytan Sofrası’na geliyoruz. Çam ormanları ile kaplı Ayvalık adalarına hakim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrası’nda fotoğraf ve çay molamızın ardından Susurluk – Bursa yolu üzerinden İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz ve akşam saatlerinde İstanbul’a varıyor ve bir başka Turlasana.com organizasyonda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

 Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

 Öğle Yemeği: Ekstra

 Akşam Yemeği: Ekstra

 Rota: Ayvalık – Susurluk (170 km) – Susurluk – Bursa ( 109 km) Bursa – İstanbul (153 km) – Son Durak İncirli Ömür Plaza Önü

Yorumlar

Henüz yorum yok.

Yorum Yap

Değerlendirme