MİNİ AVRUPA TURU

10 Ülke - 15 Şehir / 11 Gece - 12 Gün

#
Print Friendly and PDF

Mini Avrupa Turu, Avrupa'nın birbirinden güzel 10 ülkesini ve 15 şehrini kapsayan, 11 gece 12 gün süren, 7 gece 2 kişilik odalarda konaklama seçeneği ile Türkiye'nin ekonomik avrupa turlarının başında gelmektedir. Bu turda 4 gece otobüste seyahat halinde geçmekte olup, otobüste üst üste geceleme yapılmamaktadır.


Detaylı Program

Hareket günü, tur tarihinden bir gün önce saat 16.00’da Osmanbey ofis önünde, 17.00'da Forum İstanbul AVM (Kocatepe Metro Durağı) önünde buluşma, bavulları otobüsümüze yerleştirme, yolcularımızın öncesinde belirlenmiş olan koltuklarına yerleşmesi ile başlamakta; saat 20.00’de yola çıkış ile devam etmektedir. Saat 24:00 sularında Kapıkule Sınır Kapısı'na varış ve ardından gümrük işlemleri.


#

Sırbistan

945 KM / 10 Saat
Belgrad
1. GÜN

Bulgaristan üzerinden yolculuğumuza devam ederek sabah saatlerinde kahvaltı molası. Kahvaltı molası ardından yola devam ediş ve Belgrad’a varış şehir turuna başlama. Belgrad şehir turunda gezilecek yerler arasında Aziz Sava Katedrali, Kale Meydan, Damat Ali Paşa Türbesi, Bayraklı Camii, Knez Mihailova Caddesi bulunmaktadır. Serbest zaman sonrası buluşma noktasında toplanma, otele hareket ve konaklama.


#

Macaristan

378 KM / 4 Saat
Budapeşte
2. GÜN

Sabah kahvaltının ardından grup olarak otelimizden ayrılma ve Budapeşte'ye doğru yola çıkış. Yolculuğun ardından Budapeşte şehir turuna başlama. Tuna nehri ile ikiye bölünen ve birbirinden farklı köprülerle birbirine bağlanmış olan başkentin Buda daha çok tarihi kısmı barındırırken Peşte ise modern kısmıdır. Grup olarak gezilecek yerler arasında Kahramanlar Meydanı, Gallert Tepesi, Elizabeth Köprüsü ve Zincirli Köprü bulunmaktadır. Dileyen katlımcılarımızla, Budapeşte’yi baştan sona Türkçe rehberli tekne turu ile geziyoruz. Daha sonra buluşma, otele hareket ve yerleşme.


#

Çekya

525 KM / 7 Saat
Prag
3. GÜN

Sabah saatlerinde Prag'a varış ve şehir turun. Gezilecek yerler arasında Old Town Meydanı, Prag Kalesi, Karl Köprüsü, Astronomik Saat Kulesi, St.Vitus Katedrali, Wenceslas Meydanı, Powder Tower, Dans Eden Ev bulunmaktadır. Sonrasında tüm konuklarımız için serbest zaman. Serbest zamanda Vltava nehrinde sandal kiralayıp nehir üzerinde gezintye çıkabilir, Nazım Hikmet’in de sık sık ziyeret ettiği ve yorgunluk attığı Kavarna Slavia Cafd’de bir şeyler yiyip içebilirsiniz. Serbest zaman ardından buluşma, otele hareket ve konaklama.


#

Avusturya

335 KM / 5 Saat
Viyana
4. GÜN

Sabah kahvaltının ardından Viyana'ya hareket. Viyana şehir turunda görülecek yerler arasında Viyana Eski Şehir Merkezi, Aziz Stephan Katedrali, Hofurg Sarayı, Belediye Binası, Opera Binası, Psikanalizin kurucusu Avusturyalı ünlü doktor Sigmund Freud’un müdavimi olduğu Central Cafe ve Veba Anıtı bulunmaktadır. Sonrasında şehri bireysel keşfetmek ve Avusturya lezzetlerinin tadına bakmak için serbest zaman. Ardından Amsterdam’a doğru hareket. Geceleme otobüste.


#

Hollanda

1100 KM / 12 Saat
Amsterdam - Breda
5. GÜN

Sabah saatlerinde Amsterdam'a varış ve şehir turu. Gezilecek yerler arasında Müzeler Meydanı, Dam Meydanı, Amsterdam Kanalları, Çiçek Pazarı, Amsterdam Centraal, Bit Pazarı bulunmaktadır. Sonrasında serbest zamanda rehberlerimizin yönlendirmesiyle isteyen konuklarımız için RedlightDistrict, dileyenler için MadameTussauds Balmumu Müzesi, Van Gogh Müzesi ya da Rijksmuseum ziyaret gerçekleştrilebilir. Serbest zaman sonrası buluşma ve Breda'ya hareket, otele varış ve yerleşme.


#

Fransa

503 KM / 7 Saat
Paris
6. GÜN

Sabah kahvaltının ardından Paris’e hareket. Şehir turumuzda görülecek yerler arasında Şanzelize Caddesi, Zefer Takı, Ressamlar Tepesi, Notre Dame Katedrali, Louvre Müzesi, Aşıklar Köprüsü (Pont des Arts) bulunmaktadır. Serbest zamanın ardından otele hareket ve yerleşme.


#

Fransa

0 KM / 0 Saat
Paris
7. GÜN

Sabah kahvaltnın ardından Sacra Cour Bazilikası gezisi. Bazilika çevresinde alışveriş ve serbest zaman. Serbest zaman içerisinde dileyen katlımcılarımız Louvre Müzesi’ni ziyaret edebilir, dileyen ziyaretçilerimiz bireysel olarak Sen Nehri üzerindeki tekne turlarına katlabilir, Paris sokaklarını keşfedebilirler. Dileyen katlımcılarımız ise Disneyland’a gidebilir. Serbest zaman sonrası buluşma ve Pisa’ya hareket. Geceleme otobüste.


#

İtalya

1077 KM / 12 Saat
Pisa - Floransa - Montecatini Terme
8. GÜN

Sabah saatlerinde Pisa'ya varış. Eğik Pisa kulesi ile koordinatörlerimizin de yardımıyla klasik meşhur fotoğraf pozlarınızı yakalayabilmeniz ve Avrupa’daki en uygun fiyatlara hediyelikler alabilmeniz için serbest zaman. Serbest zaman sonrası buluşma ve yola çıkış. 1 saatlik yolculuk sonrası Floransa’ya varış. Şehir turunda gezilecek yerler arasında Piazza del Duomo, Floransa Katedrali, Gioto’nun Çan Kulesi, Aziz Giovanni Vafizhanesi, Ponte Vecchio, Signoria Meydanı, Vecchio Sarayı bulunmaktadır. Dileyen katlımcılarımız serbest zamanda Piazzale Michelangelo’nun eşsiz manzarasını izlemeye gidebilirler. Gün sonunda Montecatini Terme'ye hareket, varış ve konaklama.


#

İtalya

320 KM / 4 Saat
Roma - Vatikan
9. GÜN

Sabah kahvaltnın ardından Roma'ya doğru hareket. Roma şehir turunda göreceğimiz yerler arasında Vatikan, Castel Sant Angelo, Kolezyum, Emanuelle 2 Anıt, Trevi Çeşmesi (Aşk Çeşmesi), Panteon, İspanyol Merdivenleri, Novana Meydanı bulunmaktadır. Serbest zaman ardından buluşma ve Venedik’e doğru hareket. Geceleme otobüste.


#

İtalya

525 KM / 7 Saat
Venedik
10. GÜN

Sabah saatlerinde Venedik'e varış ve şehir turu esnasında görülecek yerler arasında Dükler Sarayı, San Marco Meydanı, Aziz Mark’ın Çan Kulesi, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü bulunmaktadır. Sonrasında lezzetli pizzalar, dondurmalar ve ara sokaklarda kayife kaybolacağınız alışveriş dükkanları, Vivaldi’nin eserlerinin yankılandığı meşhur San Marco Meydanında ruhunuzu dinlemeniz için serbest zaman. Sonrasında belirlenen yerde buluşup otele doğru hareket, varış ve konaklama.


#

Slovenya

290 KM / 3 Saat
Bled - Belgrad
11. GÜN

Sabah kahvaltnın ardından otelden ayrılış ve Bled'e hareket. Avrupa'nın en doğal göllerinden biri olan Bled gölünde yüzme ve dinlenme için serbest zaman. Sonrasında buluşma ve Belgrad’a doğru hareket, otele varış ve yerleşme.


#

Bulgaristan

400 KM / 6 Saat
Sofya - İstanbul
12. GÜN

Sabah kahvaltının ardından Sofya'ya hareket. Şehir turunda gezilecek yerler arasında Aleksandr Nevski Katedrali var. Kısa bir serbest zaman ardından yola çıkış. Sınırda verilecek freeshop molasının ardından İstanbul’a doğru hareket. İstanbul’a varış ve turumuzun sona ermesi.