İSKANDİNAVYA TURU

9 Ülke - 13 Şehir / 11 Gece - 12 Gün

#
Print Friendly and PDF

İskandinavya Turu, Avrupa'nın birbirinden güzel 9 ülkesini ve 13 şehrini kapsayan, 11 gece 12 gün süren, 6 gece 2 kişilik odalarda konaklama seçeneği ile Türkiye'nin ekonomik avrupa turlarının başında gelmektedir. Bu turda 5 gece otobüste seyahat halinde geçmekte olup, otobüste üst üste geceleme yapılmamaktadır.


Detaylı Program

Hareket günü, tur tarihinden bir gün önce saat 16.00’da Osmanbey ofis önünde, 17.00'da Forum İstanbul AVM (Kocatepe Metro Durağı) önünde buluşma, bavulları otobüsümüze yerleştirme, yolcularımızın öncesinde belirlenmiş olan koltuklarına yerleşmesi ile başlamakta; saat 20.00’de yola çıkış ile devam etmektedir. Saat 24:00 sularında Kapıkule Sınır Kapısı'na varış ve ardından gümrük işlemleri.


#

Sırbistan

945 KM / 10 Saat
Belgrad
1. GÜN

Bulgaristan üzerinden yolculuğumuza devam ederek sabah saatlerinde kahvaltı molası. Kahvaltı molası ardından yola devam ediş ve Belgrad’a varış şehir turuna başlama. Belgrad şehir turunda gezilecek yerler arasında Aziz Sava Katedrali, Kale Meydan, Damat Ali Paşa Türbesi, Bayraklı Camii, Knez Mihailova Caddesi bulunmaktadır. Serbest zaman sonrası buluşma noktasında toplanma, otele hareket ve konaklama.


#

Macaristan

378 KM / 4 Saat
Budapeşte - Berlin
2. GÜN

Sabah kahvaltının ardından grup olarak otelimizden ayrılma ve Budapeşte'ye doğru yola çıkış. Yolculuğun ardından Budapeşte şehir turuna başlama. Tuna nehri ile ikiye bölünen ve birbirinden farklı köprülerle birbirine bağlanmış olan başkentin Buda daha çok tarihi kısmı barındırırken Peşte ise modern kısmıdır. Grup olarak gezilecek yerler arasında Kahramanlar Meydanı, Gallert Tepesi, Elizabeth Köprüsü ve Zincirli Köprü bulunmaktadır. Dileyen katılımcılarımızla, Budapeşte’yi baştan sona Türkçe rehberli tekne turu ile geziyoruz. Daha sonra buluşma ve Berlin’e hareket. Geceleme otobüste.


#

Almanya

872 KM / 9 Saat
Berlin
3. GÜN

Sabah saatlerinde Berlin’e varış ve ardından şehir turu. Görülecek yerler arasında Brandenburger Tor, Yahudi Anıtı, Parlemento Binası, Berlin Katedrali, Alexanderplatz ve Berlin Duvarı bulunmaktadır. Serbest zaman sonrasında buluşma. Otele hareket ve konaklama.


#

Almanya

289 KM / 4 Saat
Hamburg - Oslo
4. GÜN

Sabah kahvaltının ardından Hamburg’a hareket. 4 saatlik yolculuğun ardından Hamburg’a varış ve şehir turuna başlama. Görülecek yerler arasında Hamburg Belediye Sarayı, St. Michael Kilisesi ve Jungfernstieg ve Hamburg Limanı bulunmaktadır. Serbest zaman sonrası buluşma ve Oslo’ya hareket. Geceleme otobüste.


#

Norveç

932 KM / 11 Saat
Oslo
5. GÜN

Sabah saatlerinde Oslo’ya varış ve şehir turuna başlama. Görülecek yerler arasında Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Belediye Sarayı, Folk Müzesi, Viking Gemileri Müzesi, Ulusal Tiyatro, Oslo Katedrali ve Karl Johans Caddesi bulunmaktadır. Serbest zaman sonrası buluşma. Otele hareket ve konaklama.


#

İsveç

218 KM / 3 Saat
Karlstad - Stockholm
6. GÜN

Sabah kahvaltının ardından Karlstad’a hareket. 3 saatlik yolculuğun ardından Karlstad’a varış ve şehir turu. Görülecek yerler arasında Karlstad Katedrali, Karlstad şehir meydanı ve Varmland Müzesi bulunmaktadır. Serbest zaman sonrası Stockholm’e hareket. 4 saatlik yolculuğun ardından Stockholm’e varış, otele yerleşme ve konaklama.


#

İsveç

310 KM / 4 Saat
Stockholm - Göteborg
7. GÜN

Sabah kahvaltının ardından şehir merkezine hareket ve şehir turuna başlama. Görülecek yerler arasında Fjallgatan Tepesi, ortaçağdan kalma Gamla Stan, Nobel ödüllerinin dağıtıldığı Belediye Sarayı, 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro Binası, Borsa Binası ve Kunqsrad Parkı bulunmaktadır. Serbest zaman sonrası buluşma ve Göteborg’a hareket. Geceleme otobüste.


#

İsveç

469 KM / 5 Saat
Göteborg - Malmö
8. GÜN

Sabah saatlerinde Göteborg’a varış ve şehir turuna başlama. Görülecek yerler arasında Şehir Tiyatro Binası, Opera Binası, Poseidon Heykeli, Alman ve Haga Kiliseleri ile Goteborg’un deniz feneri olarak kabul edilen Masthugget Kilisesi bulunmaktadır. Serbest zaman sonrası Malmö’ye haraket. 3 saatlik yolculuğun ardından Malmö’ye varış. Otele yerleşme ve konaklama.


#

Danimarka

272 KM / 3 Saat
Malmö - Kopenhag - Prag
9. GÜN

Sabah kahvaltıdan sonra şehir merkezine hareket. Şehir turunda görülecek yerler arasında Malmö kalesi, Turning Törso binası ve Liman bölgesi bulunmaktadır. Serbest zaman sonrasında buluşma ve Kopenhag’a hareket. 45 dakikalık yolculuğun ardından Kopenhag’a varış ve şehir turu. Görülecek yerler arasında Christianborg Kalesi, Glypthoteki Amelienborg Sarayı, Nyhavn, Minik Denizkızı bulunmaktadır. Serbest zaman sonrasında buluşma ve Prag’a hareket. Geceleme otobüste.


#

Çekya

783 KM / 10 Saat
Prag
10. GÜN

Sabah saatlerinde Prag’a varış ve şehir turuna başlama. Gezilecek yerler arasında Old Town Meydanı, Prag Kalesi, Karl Köprüsü, Astronomik Saat Kulesi, St.Vitus Katedrali, Wenceslas Meydanı, Powder Tower, Dans Eden Ev bulunmaktadır. Sonrasında tüm konuklarımız için serbest zaman. Serbest zamanda Vltava nehrinde sandal kiralayıp nehir üzerinde gezintiye çıkabilir, Nazım Hikmet’in de sık sık ziyeret ettiği ve yorgunluk attığı Kavarna Slavia Cafe’de bir şeyler yiyip içebilirsiniz. Serbest zaman ardından buluşma ve otele haraket. Yerleşme ve konaklama.


#

Avusturya

333 KM / 4 Saat
Viyana - Sofya
11. GÜN

Sabah kahvaltının ardından Viyana’ya hareket. 3 saatlik yolculuğun ardından Viyana’ya varış ve şehir turuna başlama. Görülecek yerler arasında Viyana Eski Şehir Merkezi, Aziz Stephan Katedrali, Hofburg Sarayı, Belediye Binası, Opera Binası, Psikanalizin kurucusu Avusturyalı ünlü doktor Sigmund Freud’un müdavimi olduğu Central Cafe ve Veba Anıtı bulunmaktadır. Serbest zaman sonrası buluşma ve Bled’e hareket. Geceleme otobüste.


#

Bulgaristan

1000 KM / 11 Saat
Sofya - İstanbul
12. GÜN

Sabah kahvaltının ardından Sofya'ya hareket. Şehir turunda gezilecek yerler arasında Aleksandr Nevski Katedrali var. Kısa bir serbest zaman ardından yola çıkış. Sınırda verilecek freeshop molasının ardından İstanbul’a doğru hareket. İstanbul’a varış ve turumuzun sona ermesi.

Tur Tarihleri

Başvurmak için tarihlere tıklayınız.

TALEPTE BULUNUN