EKSPRES AVRUPA

8 Ülke - 8 Şehir / 6 Gece - 7 Gün

#
Print Friendly and PDF

Ekspres Avrupa, Avrupa'nın birbirinden güzel 8 ülkesini ve 8 şehrini kapsayan, 6 gece 7 gün süren, 4 gece 2 kişilik odalarda konaklama seçeneği ile Türkiye'nin ekonomik avrupa turlarının başında gelmektedir. Bu turda 2 gece otobüste seyahat halinde geçmekte olup, otobüste üst üste geceleme yapılmamaktadır.


Detaylı Program

Hareket günü, tur tarihinden bir gün önce saat 16.00’da Osmanbey ofis önünde, 17.00'da Forum İstanbul AVM (Kocatepe Metro Durağı) önünde buluşma, bavulları otobüsümüze yerleştirme, yolcularımızın öncesinde belirlenmiş olan koltuklarına yerleşmesi ile başlamakta; saat 20.00’de yola çıkış ile devam etmektedir. Saat 24:00 sularında Kapıkule Sınır Kapısı'na varış ve ardından gümrük işlemleri.


#

Sırbistan

945 KM / 10 Saat
Belgrad
1. GÜN

Bulgaristan üzerinden yolculuğumuza devam ederek sabah saatlerinde kahvaltı molası. Kahvaltı molası ardından yola devam ediş ve Belgrad’a varış şehir turuna başlama. Belgrad şehir turunda gezilecek yerler arasında Aziz Sava Katedrali, Kale Meydan, Damat Ali Paşa Türbesi, Bayraklı Camii, Knez Mihailova Caddesi bulunmaktadır. Serbest zaman sonrası buluşma noktasında toplanma, otele hareket ve konaklama.


#

Macaristan

378 KM / 4 Saat
Budapeşte
2. GÜN

Sabah kahvaltının ardından grup olarak otelimizden ayrılma ve Budapeşte'ye doğru yola çıkış. Yolculuğun ardından Budapeşte şehir turuna başlama. Tuna nehri ile ikiye bölünen ve birbirinden farklı köprülerle birbirine bağlanmış olan başkentin Buda daha çok tarihi kısmı barındırırken Peşte ise modern kısmıdır. Grup olarak gezilecek yerler arasında Kahramanlar Meydanı, Gallert Tepesi, Elizabeth Köprüsü ve Zincirli Köprü bulunmaktadır. Dileyen katlımcılarımızla, Budapeşte’yi tekne turu ile geziyoruz. Daha sonra buluşma ve bir sonraki durağımız olan Prag'a hareket.


#

Çekya

525 KM / 7 Saat
Prag
3. GÜN

Sabah saatlerinde Prag'a varış ve şehir turun. Gezilecek yerler arasında Old Town Meydanı, Prag Kalesi, Karl Köprüsü, Astronomik Saat Kulesi, St.Vitus Katedrali, Wenceslas Meydanı, Powder Tower, Dans Eden Ev bulunmaktadır. Sonrasında tüm konuklarımız için serbest zaman. Serbest zamanda Vltava nehrinde sandal kiralayıp nehir üzerinde gezintye çıkabilir, Nazım Hikmet’in de sık sık ziyeret ettiği ve yorgunluk attığı Kavarna Slavia Cafe’de bir şeyler yiyip içebilirsiniz. Serbest zaman ardından buluşma, otele hareket ve konaklama.


#

Almanya

147 KM / 2 Saat
Dresden - Prag
4. GÜN

Sabah kahvaltının ardından Dresden'e hareket. Dresden şehir turunda görülecek yerler arasında Zwinger Sarayı, Semper Opera Binası, Frauenkirche Kilisesi, Höfkirche Kilisesi ve Residenzschloss Sarayı bulunmaktadır. Sonrasında şehri bireysel keşfetmek için serbest zaman. Ardından buluşma ve Prag'a dönüş. Konaklama otelde.


#

Avusturya

335 KM / 5 Saat
Viyana
5. GÜN

Sabah kahvaltının ardından Viyana'ya hareket. Viyana şehir turunda görülecek yerler arasında Viyana Eski Şehir Merkezi, Aziz Stephan Katedrali, Hofurg Sarayı, Belediye Binası, Opera Binası, Psikanalizin kurucusu Avusturyalı ünlü doktor Sigmund Freud’un müdavimi olduğu Central Cafe ve Veba Anıtı bulunmaktadır. Sonrasında şehri bireysel keşfetmek ve Avusturya lezzetlerinin tadına bakmak için serbest zaman. Ardından buluşma ve Bled'e hareket. Geceleme otobüste.


#

Slovenya

404 KM / 6 Saat
Bled - Zagreb - Belgrad
6. GÜN

Sabah saatlerinde Bled'e varış ve Avrupa'nın en doğal göllerinden biri olan Bled gölünde yüzme ve dinlenme için serbest zaman. Sonrasında buluşma ve Zagreb'e hareket. Zagreb şehir turunda görülecek yerler arasında Zagreb Katedrali, Ban Jelacic Meydanı, Aziz Marko Kilisesi ve Kırık Kalper Müzesi bulunmaktadır. Serbest zaman ardından buluşma ve Belgrad'a hareket. Varışın ardından otele yerleşme ve konaklama.


#

Bulgaristan

400 KM / 6 Saat
Sofya - İstanbul
7. GÜN

Sabah kahvaltının ardından Sofya'ya hareket. Şehir turunda gezilecek yerler arasında Aleksandr Nevski Katedrali var. Kısa bir serbest zaman ardından yola çıkış. Sınırda verilecek freeshop molasının ardından İstanbul’a doğru hareket. İstanbul’a varış ve turumuzun sona ermesi.

Tur Tarihleri

Başvurmak için tarihlere tıklayınız.

Ramazan Bayramı Özel:

3 Haziran - 9 Haziran 2019

Kurban Bayramı Özel:

10 Ağustos - 16 Ağustos 2019